"Там, където свършва законът, започва тиранията." ~Джон Лок Нова регистрация | Вход

Изпълнително дело

Публикувано на 23 Февруари, 2015 от П. С. в Гражданско процесуално право

Здравейте!Моето семейство е изправено пред следния казус:Баща ми/ работещ пенсионер/ е получил информация от работодателя си ,че при същия има запор на трудовото възнаграждение от ЧСИ. .Преди 2 години/ 2013г./ кабелен оператор ,чийто услуги сме използвали 2 месеца,заплатени и след това прекратени / и започване и спиране на услугата са правени устно/беше подал искане за признаване на някаква сума.Тогава написахме възражение ,че няма как оператора да се позове на сключен договор ,тъй като няма подписан такъв.Вероятно е минало дело,има решение,образувано е изпълнително дело,наложен запор.За всичко това ,ние не сме уведомени.Нямаме и покана за доброволно плащане от ЧСИ. Ще бъда благодарна ,ако може да ми кажете имаме ли полезен ход .Пожелавам успешна и ползвотворна седмица на кантората Ви!

Адвокат Бойчева: 

Здравейте,

Делото се е развило по реда на заповедното производство - чл. 410 ГПК. След възражението Ви съдът е указал на ищеца, че следва да заведе установителен иск.

Най- вероятно призовкарите не са Ви намерили на адреса и са залепили уведомление, което Вие не сте видели/получили. Това е много голям проблем за всички ответници.

Предполагам, че ищецът е искал неприсъствено решение и така се е стигнало до издаването на изп. лист.

Трябва да се направи справка при ЧСИ или в районния съд за номера на гражданското дело. Най- добре да се направи от адвокат, за да се прецени редовно ли е призоваването.

Важно е кога сте узнали за запора и за решението по гражданското дело. От датата на узнаване ще зависи какви действия ще се предприемат.

Универсалният вариант е образуване на гражданско дело за недължимост а сумата. /ще Ви е нужен адвокат/

Друг вариант е обжалване на неприсъствено решение пред окръжния съд - едномесечен срок отвръчване на неприсъствено решение. /ще Ви е нужен адвокат/.

 

адв. Бойчева